7 عامل تائثیر گذار بر شدوبن (shadowban) شدن اینستاگرام :

شدوبن (shadowban) اینستاگرام چیه؟

شدوبن (shadowban) اینستاگرام چیه؟

تجربه اتفاقی از دست دادن مشارکت فالوورها بدترین ظلم افراد فعال تو اینستاگرام هست. یکی از حقیقی ترین دشواری کاربران اینستاگرام، کم شدن اتفاقی بازدید صفحه‌، کم‌شدن میزان نمایش پست‌ها به کاربران، از کار افتادن هشتگ‌ها، نداشتن بازدید از اکسپلور و کم‌شدن غیرطبیعی دنبال‌کنندگان هست. اگه شما هم این رویداد رو تو صفحه اینستاگرام‌خودتون تجربه کردید، به این معنیه که شما شدوبن (shadowban) شدید. اینستاگرام هیچ‌وقت به صورت مستقیم به شدوبن (shadowban) اشاره نکرده و دائم اون رو تکذیب می‌‍‌کنه ، اما تنها کافیه حرکتی ربات‌طوری و برجهت قوانینش انجام بدید تا دیگه پست‌های شما رو به کاربران نمایش نده. اینستاگرام برای نگه داری از اعتبار خود از تکنیک “حذف، کاهش، اطلاع رسانی” و یا شدوبن استفاده می‌کنه و محتواهایی که با قوانین مطابقت ندارن رو حذف و در بیشتر زمان اون ها رو فقط به بهضی از افرادی که شما رو دنبال می‌کنن، نمایش می‌ده. از یادتون نره که اینستاگرام هررفتار برخلاف قوانینش رو اشتباه می‌دونه و شما رو از طریق شدوبن(shadowban)، جریمه می‌کنه.

(همچنین شما میتوانید مطالبی از قبیل ، نحوه گرفتن تیک آبی تلگرام ، چگونه در صفحه اول گوگل قرار بگیریم ، لینکدین چیست و… را مطالعه کنید.)

شدوبن (shadowban) اینستاگرام چیه؟

7 عامل تائثیر گذار بر شدوبن (shadowban) شدن اینستاگرام :

1.    خرید فالوور فیک 2.    بهره گیری از هشتگ نامرتبط 3.    ریپورت شدن مکرر از سمت کاربران 4.    انتشار پست و محتوای ضد قوانین 5.    استفاده بیش از حد از هشتگ ( حداکثر میزان استفاده از هشتگ، 30 عدد هست.) 6.    استفاده از ربات‌ها و حضور هر شخص ثالث در صفحه شما (مثل نرم‌افزارهای افزایش فالوور و دانلود استوری) 7.    انجام یک رفتار به دفعات (به عنوان نمونه: فالو و آنفالو، لایک کردن تعداد زیادی پست در مدت زمان کوتاه، کامنت گذاشتن بیش از اندازه.)

شدوبن (shadowban) اینستاگرام چیه؟

چجوری متوجه بشیم اینستاگرام ما شدوبن (shadowban) شده ؟

کم شدم چشم‌گیر فالوور و بازدید پست‌ها، دلیل محکمی برای تایید شدوبن(shadowban) شدن نیست، به همین دلیل برای اطمینان می‌توانین با دو راه گفته شده، صفحه خودتون رو بررسی و امتحان کنین.

1.    یک پست در صفحه خود پخش کنین و از چند هشتگ جدید (حداکثر شش تا) استفاده کنین. بعد از این کار از چند کاربر که صفحه شما رو دنبال نمی‌کنن بخواید قسمت اخیرا(Recent) هشتگ‌ها را نظارت کنه. درصورتی که پست شما در این قسمت نباشه، یعنی شما شدوبن (shadowban) شدید.

2.    قسمت اینسایت  رو (Insight) نظارت کنین و وضعیت پست‌های خودتون رو با شخص دیگه  مقایسه کنین. افت بی‌سابقه و پی در پی تو تعامل پست‌های شما، ممکنه به معنای شدوبن شدن شما باشه. در اینسایت پیجتان میزان افرادی که شما رو دنبال نمی‌کنن اما پست شمارا دیدن، چک کنین .به عنوان مثال من سه پست از یک صفحه اینستاگرام را بررسی کرده‌ام.

شدوبن (shadowban) اینستاگرام چیه؟

چند راه برای خروج از شدوبن (shadowban) :

1.رمزتان را عوض کنین . اگه صفحه‌تون شدوبن شده، بهتره که تو نخستین قدم رمز صفحه‌تون رو عوض کنین. بر پایه تجربه، این کار بیشتر  مواقع  به خروج شما از شدوبن کمک می‌کنه.

2.فعالیت خودتون رو تو اینستاگرام تعطیل کنین. در قدم دوم، بهتره که به مدت 48 ساعت در صفحه‌تون هیچ گونه فعالیتی نداشته باشین ،انجام این کار بیشتر مواقع برای خروج از شدوبن مفیده.

3.دسترسی هر فرد، برنامه مثل برنامه‌های افزایش فالوور و یا دانلود استوری رو به اینستاگرامتون قطع کنین .

4.خیالتون آسوده باشه که  مطالب شما با شرایط و ضوابط اینستاگرام مطابقت داره. ملاحظه نکردن قوانین اینستاگرام می‌توانه یکی از علت های شدوبن شدن باشه. به شما پیشنهاد می‌کنم هر چند وقت یک‌بار قوانین اینستاگرام رو از منابع معتبر بررسی کنین و در جریان آپدیت‌های اینستاگرام باشین.

امیدوارم که مطلب فوق براتون مفید واقع بوده باشه،همچنین میتوانید مارا در اینستاگرام دنبال کنید


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *