سرور مجازی چیست؟

سرور مجازی چیست؟

مجازی‌سازی امروزه در صنعت میزبانی وب یک کلمه رایج است.

در حالی که چندین راه و انواع سرور برای میزبانی وب‌سایت‌ها و برنامه‌های شما وجود دارد، از جمله سرورهای اشتراکی، سرورهای اختصاصی و سرورهای ابری، سرورهای خصوصی مجازی به دلایل درست به بهترین انتخاب برای مشاغل تبدیل می‌شوند.

طبق گزارش Spiceworks State of Virtualization Technology، حدود 92 درصد از سازمان ها از مجازی سازی سرور در زیرساخت فناوری اطلاعات خود استفاده می کنند.

آمار دیگری حاکی از آن است که پیش بینی می شود اندازه بازار سرورهای خصوصی مجازی تا سال 2026 به 8.3 میلیارد دلار برسد.

اما دقیقاً چه چیزی سرورهای مجازی را تا این حد محبوب می کند و در زمینه میزبانی وب و ذخیره سازی سخت افزار چه معنایی دارند؟

در این مقاله به تمام این سوالات مربوط به سرورهای مجازی از جمله نحوه عملکرد، موارد استفاده، مزایا، تفاوت بین سرور فیزیکی و مجازی و چند نمونه از سرورهای مجازی پاسخ خواهیم داد.

پس، بیایید درست وارد آن شویم.

سرور مجازی چیست؟

تعریف درست سرور مجازی چیست؟

یک سرور مجازی یا یک سرور مجازی مجازی (Virtual Private Server) یک نسخه مشابه یا نمایش دهنده یک سرور فیزیکی مبتنی بر نرم افزار است.

معمولاً در سرویس میزبانی وب VPS استفاده می شود و تمام داده ها و فایل های وب سایت شما را در یک سرور خصوصی مجازی ذخیره می کند.

میزبانی VPS یک واسطه عالی بین راه حل میزبانی وب اشتراکی و اختصاصی است.

به عنوان مثال، هاست اشتراکی یک سرور میزبانی مشترک را برای همه وب سایت ها فراهم می کند و از آنها می خواهد منابع مشترک سرور مانند RAM، CPU، فضای دیسک و حافظه را به اشتراک بگذارند.

این به اشتراک گذاری فضای میزبانی و منابع، میزبانی وب اشتراکی را به مقرون به صرفه ترین سرویس میزبانی وب و ایده آل برای وب سایت ها و وبلاگ های کوچک با حداقل ترافیک تبدیل می کند.

در عین حال، میزبانی اختصاصی یک سرور اختصاصی برای هر وب سایت و منابع اختصاصی فراهم می کند – و آن را به یکی از قوی ترین، ایمن ترین و عملکرد محورترین راه حل های میزبانی وب تبدیل می کند.

در نتیجه، برای وب‌سایت‌های بزرگ و کسب‌وکارهایی که حجم زیادی از ترافیک وب‌سایت دریافت می‌کنند، ایده‌آل است.

در مقابل، در حالی که میزبانی VPS تمام داده‌ها و فایل‌های سایت شما را روی یک سرور ذخیره می‌کند، یک سرور خصوصی مجازی فردی با منابع اختصاصی را به هر وب‌سایت با قیمتی مقرون به صرفه نسبت به سرور میزبان اختصاصی اختصاص می‌دهد.

بنابراین، از آنجایی که هاست اشتراکی دسترسی ریشه و انعطاف پذیری برای مدیریت بسیاری از بازدیدکنندگان را فراهم نمی کند و میزبانی اختصاصی بسیار گران است، میزبانی سرور خصوصی مجازی بهترین سرویس میزبانی وب برای مشاغل کوچک تا متوسط است.

سرور مجازی چیست؟

سرور مجازی چگونه کار می کند؟

مجازی‌سازی در میزبانی VPS، یک سرور فیزیکی را به چندین سرور مجازی تقسیم می‌کند که هر کدام توانایی جذب منابعی مانند هسته‌های CPU و RAM و اجرای سیستم عامل (OS) خود را دارند.

سرورهای خصوصی مجازی از فناوری Hypervisor برای فعال کردن مجازی سازی در میزبانی VPS استفاده می کنند.

هر سرور خصوصی مجازی از دیگری جدا شده است و نسبت به سرور اشتراکی امنیت بالایی را ارائه می دهد.

یک هایپروایزر روی یک سرور فلزی یا سخت افزاری می نشیند تا یک لایه مجازی سازی بین ماشین های مجازی یا سرورهای مجازی ایجاد کند.

این بدان معنی است که تمام منابع میزبانی وب را جمع آوری می کند و منابعی را که می توانند به طور مستقل کار کنند توزیع می کند.

ماشین‌های مجازی منابعی مانند RAM و فضای دیسک را از یک سرور بدون قطع یا صحبت با ماشین‌های مجازی دیگر می‌کشند.

بنابراین، با وجود مستقل بودن سرورهای مجازی، آنها منابع را از همان مجموعه سرورها استخراج می کنند.

هنگامی که یک طرح میزبانی VPS را با مقدار مشخصی منابع خریداری می کنید، مانند 2 گیگابایت رم و 4 هسته CPU، هایپروایزر بررسی می کند که آیا سرور تمام منابع مورد نیاز وب سایت شما را دارد یا خیر.

اگر منابع موجود باشد، هایپروایزر آن منابع را به شما اختصاص می دهد.

نقش Hypervisor همچنین تخصیص منابع به وب سایت ها تا زمانی که سرور اصلی با منابع تمام شود، ادامه می دهد.

سرور مجازی چیست؟

موارد مهم استفاده از سرور مجازی

علاوه بر میزبانی وب، سرورهای مجازی موارد استفاده مفید دیگری نیز دارند که در زیر مورد بحث قرار گرفته است.

1. سیستم عامل های جدید را امتحان کنید.

سرورهای خصوصی مجازی برای آزمایش سیستم عامل های جدید و دیدن اینکه آیا نیازهای میزبانی شما را برآورده می کنند، بهینه هستند.

به عنوان مثال، اگر برای مدتی از سیستم عامل ویندوز استفاده می کنید اما می خواهید سیستم عامل لینوکس را امتحان کنید تا نیازهای در حال تغییر میزبانی وب سایت خود را برآورده کند، سرورهای مجازی یک راه عالی برای اجرای آزمایشی هستند.

تنها کاری که باید انجام دهید این است که VirtualBox یا Hypervisor دیگری را روی سیستم عامل ویندوز خود نصب کنید تا یک ماشین مجازی جدید ایجاد کنید.

سپس، شما باید هر ISO نصب لینوکس، مانند Linux Mint یا Ubuntu را برای نصب آن به عنوان یک ماشین مجازی انتخاب کنید.

پس از انجام کار، می توانید سیستم عامل لینوکس را مانند هر برنامه دیگری در پنجره سیستم عامل ویندوز خود به طور موثر اجرا کنید.

2.. ایجاد یک سرور بازی

یک سرور خصوصی مجازی همچنین برای بازی و میزبانی جلسات بازی و بازی‌های مبتنی بر عملکرد برتر مانند Minecraft، Runescape و WoW در سرورهای خصوصی بسیار کارآمد است.

در اینجا برخی از مزایای استفاده از سرور خصوصی مجازی برای بازی آورده شده است:

 • سرورهای مجازی قابلیت‌های سفارشی‌سازی پیشرفته‌تری را برای پیکربندی سرعت، تعداد بازیکنان و سایر تنظیمات بازی با استفاده از دسترسی ریشه برای استفاده از تجربه بازی سفارشی‌سازی شده ارائه می‌کنند.
 • بسته به تعداد بازیکنان می توانید منابع اضافه کنید. هرچه تعداد بازیکنان بیشتری در بازی شما وجود داشته باشد، منابع بیشتری را باید اضافه کنید – و سرور مجازی مقیاس پذیری و انعطاف پذیری را برای افزودن مقدار مورد نظر منابع فراهم می کند.
 • چنین سفارشی‌سازی و مقیاس‌پذیری یکپارچه به شما امکان می‌دهد تا از سرعت، عملکرد سریع‌تر و تضمین زمان بالا استفاده کنید.
 • سرورهای مجازی امنیت و حریم خصوصی را با کاهش و تاخیر اتصال کمتر فراهم می‌کنند.
 • با یک سرور مجازی خصوصی، نیازی نیست به جزئیات و عملکرد سرور ناشر بازی وابسته باشید، زیرا نه تنها می توانید اتصال سرور خود را میزبانی کنید، بلکه می توانید اتصال سایر بازیکنان را نیز میزبانی کنید.

بنابراین، یک سرور مجازی برای بازی، تجربه و امنیت درجه یک را با قیمتی مقرون به صرفه فراهم می کند.

3. توسعه و آزمایش برنامه ها و کدها

اگر کسب و کار شما برنامه های مختلفی مانند SaaS را توسعه دهد، سرور مجازی عالی است.

به عنوان مثال، توسعه دهندگان می توانند از راه دور به یک سرور مجازی متصل شوند تا نسخه های توسعه کد توسعه دهنده را بررسی کنند.

علاوه بر این، توسعه دهندگان همچنین می توانند از طریق گزینه ای به نام برنامه نویسی جفتی به طور همزمان کار کنند.

این مورد استفاده از VPS برای تست کدها، نیاز توسعه دهندگان را برای اتصال حضوری برای کوچکترین تغییر در کد برطرف می کند.

در اینجا چند مزیت دیگر از سرورهای مجازی برای توسعه دهندگان آورده شده است:

 • VPS به توسعه دهندگان این امکان را می دهد که برنامه ها و نرم افزارها را قبل از ارسال نسخه نهایی در یک محیط زنده آزمایش کنند – گزینه ای بسیار امن تر و راحت تر.
 • VPS یک محیط سرور ایزوله را برای هر کلاینت فراهم می کند تا خدمات سیستم برنامه، سنگهای قیمتی، کتابخانه ها و مرزهای قانونی را مدیریت کند.
 • VPS نیاز به داشتن سرور اختصاصی با تعمیر و نگهداری بالا و پرهزینه را برای آزمایش و توسعه برنامه حذف می کند.

بنابراین، VPS به دلیل امنیت، مقیاس پذیری و مقرون به صرفه بودن، راه حل ایده آلی برای آزمایش کدهای برنامه و توسعه است.

4. میزبانی وب اپلیکیشن ها

علاوه بر آزمایش برنامه ها، می توانید از سرور مجازی نیز برای میزبانی برنامه های وب استفاده کنید.

پلتفرم های VPS سرورهای کاربردی عالی برای چندین منبع هستند.

اول، از آنجایی که هر برنامه وب متنوع است و نیازمندی‌های منحصر به فردی دارد، یک سرور مجازی تنظیمات و انعطاف‌پذیری سفارشی‌سازی را برای پیکربندی سرور شما فراهم می‌کند که به بهترین وجه با محیط ایده‌آل برنامه شما مطابقت دارد.

دوم، از آنجایی که برنامه‌ها نیازمند منابع منسجمی هستند – زمانی که منابع بر حسب تقاضا در دسترس هستند، عملکرد بهتری دارند، که این امر توسط سرورهای مجازی ممکن می‌شود.

5. استفاده از آن به عنوان یک سرور ایمیل

در حالی که چندین راه حل سرور ایمیل خصوصی موجود است، سرورهای مجازی هنگام استفاده به عنوان راه حل های ایمیل، امنیت و حریم خصوصی بالاتری را ارائه می دهند.

علاوه بر این، می‌توانید از سرور VPS خود برای اهداف متعدد استفاده کنید—در صورت نیاز می‌توانید از آن به عنوان سرور ایمیل و میزبان وب یا برای اهداف فردی استفاده کنید.

سرور مجازی چیست؟

مزایای کلیدی یک سرور مجازی

آمارها حاکی از آن است که افزایش صنعت تجارت الکترونیک و تعداد وب سایت های تجارت الکترونیک به احتمال زیاد رشد آینده VPS را ارتقا می دهد.

در اینجا مزایای VPS وجود دارد که این بیانیه را توجیه می کند.

1. جداسازی منابع

جداسازی سرور در VPS Hosting این امکان را برای هر وب سایت فراهم می کند تا از منابع اختصاصی و تضمین شده از یک محیط سرور مجازی استفاده کند.

این جداسازی سرور و منبع به شما این امکان را می‌دهد که نرم‌افزار و برنامه‌ها را به طور مستقل آزمایش کنید، بدون اینکه بر سایر کاربران و وب‌سایت‌ها تأثیر بگذارد.

سایر مزایای جداسازی منابع شامل مقیاس پذیری یکپارچه منابع بسته به افزایش ترافیک وب سایت و اطمینان از سرعت صفحه بیشتر و عملکرد بهتر است.

2. محیط دوستانه

برخلاف سخت‌افزارهای فیزیکی عظیم مانند سرورهای اختصاصی، سرورهای مجازی زحمت تعمیر و نگهداری سخت‌افزار را کاهش می‌دهند و باعث صرفه‌جویی در زمان و کاهش فضای ذخیره‌سازی می‌شوند.

علاوه بر این، به دلیل محیط مجازی، سرورهای مجازی کمتر به مکان‌های دفن زباله می‌روند، احتمال کمتری دارد که به نیازهای ارتقای مداوم نیاز داشته باشند، و احتمال کمتری دارد که با استفاده کم اجرا شوند.

بنابراین، سرورهای مجازی نسبت به سرورهای فیزیکی در اجرای با کاربری بالاتر بسیار کارآمدتر هستند.

3. مقرون به صرفه

سرورهای مجازی نسبت به سرورهای اختصاصی مقرون به صرفه تر هستند، زیرا آنها منابع میزبانی وب سایت های اختصاصی مانند RAM، هسته های CPU و فضای دیسک را با نرخ بسیار مناسب ارائه می دهند.

سرورهای اختصاصی هزینه فوق العاده بالایی دارند و آنها را فقط برای سازمان های بزرگ و مشاغل با نیاز منابع فراوان مناسب می کند.

با این حال، اگر وب سایت یا برنامه شما چنین نیازهای منابع عظیمی را ندارد، یک سرور خصوصی مجازی یک گزینه مقرون به صرفه ایده آل به جای پرداخت هزینه های غیر ضروری است.

4. دسترسی روت کامل

سرورهای خصوصی مجازی دسترسی ریشه و کنترل مدیریتی کاملی را برای کنترل پیکربندی و تنظیمات سرور شما فراهم می کنند که به بهترین وجه نیازهای کسب و کار شما را برآورده می کند.

این یک گزینه عالی برای مشاغلی است که مایل به میزبانی برنامه های کاربردی وب و وب سایت های تجارت الکترونیک هستند که به قابلیت های سفارشی سازی و شخصی سازی پیشرفته نیاز دارند تا سرور مطابق با نیازهای خاص خود کار کند.

بنابراین، بر خلاف یک سرور اشتراکی که منابع مشترک و محدود و بدون کنترل شخصی سازی را فراهم می کند، یک سرور مجازی راه حلی عالی برای وب سایت ها و سازمان های در حال رشد است.

5. در دسترس بودن و آپتایم بالا

منابع اختصاصی و تضمین شده که نیاز به اشتراک گذاری آنها با سایر وب سایت ها را از بین می برد، باعث می شود سرورهای مجازی منابع بسیار در دسترس را ارائه دهند.

این در دسترس بودن منابع بالا، زمان آپدیت وب سایت را افزایش می دهد و عملکرد قابل اعتماد را با وجود ترافیک رو به رشد تضمین می کند – باعث افزایش اعتبار و شهرت آنلاین وب سایت شما می شود.

سرور مجازی چیست؟

مقایسه سرور فیزیکی و سرور مجازی

سرور فیزیکی یا سرور فلزی خالی یک سرور تک مستاجر است که برای یک کاربر یا یک وب سایت منفرد تعیین شده است.

از این رو، منابع یک سرور فیزیکی بین چندین وب سایت یا کاربران به اشتراک گذاشته نمی شود.

یک سرور فیزیکی فلزی لخت به دلیل قدرت پردازشی آن بزرگ است.

این شامل حافظه اختصاصی، پردازنده، سیستم عامل، هارد دیسک و اتصال شبکه برای اجرای برنامه ها و برنامه ها است.

سرورهای مجازی :

 • در فضای فیزیکی صرفه جویی کنید زیرا یک سرور فیزیکی میزبان چندین سرور مجازی است
 • هزینه های اولیه کمتر
 • نیاز به تعمیر و نگهداری سرور تیم فناوری اطلاعات داخلی را کاهش می دهد
 • آن را با داده های بدون درز و مهاجرت وب سایت ارائه می شود
 • در مقایسه با سرورهای فیزیکی کنترل کمتری دارد
 • از برنامه های قدیمی پشتیبانی می کند
 • نیاز به سربار دارد
 • ادغام سرورها برای افزایش کارایی آسان تر می شود

سرورهای فیزیکی:

 • نسبت به سرورهای مجازی به فضای فیزیکی و مکانی زیادی نیاز دارد
 • نیاز به هزینه های اولیه زیادی دارد
 • نیاز به نگهداری سرور توسط تیم IT داخلی دارد
 • با یک فرآیند مهاجرت طولانی و پیچیده همراه است
 • آنها کاملاً قابل تنظیم هستند
 • چرخه عمر کوتاه تری دارد
 • نیازی به لایه سربار ندارد
 • شما نمی توانید فضای ذخیره سازی را بدون خرید سخت افزار جدید افزایش دهید

سرور مجازی چیست؟

کارایی

در صورتی که وب سایت شما حجم زیادی از داده ها را پردازش می کند و کسب و کار شما باید با سرعتی سریع مقیاس شود، عملکرد یک عامل ضروری است که باید در نظر بگیرید.

وقتی صحبت از عملکرد به میان می‌آید، سرورهای فیزیکی در اینجا در مقایسه با سرورهای مجازی حرف اول را می‌زنند، زیرا کارآمدتر و قدرتمندتر هستند.

از سوی دیگر، ماشین‌های مجازی (VM) بیشتر در معرض خطرات عملکرد و مشکلات مربوط به درخواست‌های سرور رو به رشد هستند (بسته به فروشنده).

بسیاری از برنامه های بزرگ به منابع اختصاصی بیشتری نیاز دارند تا از تاخیر در عملکرد جلوگیری کنند.

از این رو، در صورتی که صاحب وب سایت ها و برنامه های کاربردی تجارت الکترونیک بزرگ هستید، برای اطمینان از کیفیت و عملکرد ثابت، انتخاب سرور فیزیکی یک انتخاب قابل اعتماد است.

سرور مجازی چیست؟

قابل حمل بودن

سرورهای مجازی به راحتی قابل حمل هستند زیرا می توانید آنها را با دردسر کمتری از یک سرور فیزیکی به سرور دیگر منتقل کنید.

در درجه اول به این دلیل است که سرورهای مجازی از یکدیگر جدا هستند و سخت افزار و سیستم عامل مجازی خود را دارند و آنها را از سخت افزار مستقل می کند.

برعکس، انتقال سرورهای فیزیکی از یک مکان به مکان دیگر پیچیده است زیرا منابع و سخت افزار بیشتری دارند.

قبل از انتقال سرورها، باید یک نسخه پشتیبان از اطلاعات در فضای دیسک دیگری با یک سرور فیزیکی تهیه کنید.

سپس، پس از تکمیل انتقال داده‌ها و اجزای سرور را مجدداً نصب و پیکربندی کنید – که خطر از دست رفتن داده‌ها را افزایش می‌دهد.

از این رو سرورهای مجازی بدون ریسک هستند و جابه‌جایی از مکانی به مکان دیگر را آسان می‌کنند.

سرور مجازی چیست؟

مدیریت

نگهداری و مدیریت سرورهای مجازی بسیار ساده تر از سرورهای فیزیکی است.

شما باید سرورهای فیزیکی را به دقت بررسی و نظارت کنید تا در صورت وجود نقصی پیدا کنید و قبل از استفاده از آنها نیاز به نصب و راه اندازی درایورهای اضافی دارید.

سرورهای مجازی متفاوت هستند، زیرا سخت افزار فیزیکی یا سروری که روی آنها ساخته شده است آماده استفاده است.

بنابراین، در مقایسه با سرورهای فیزیکی، می توانید در کمترین زمان یک سرور مجازی ایجاد و قدرت دهید.

علاوه بر این، شما همچنین می توانید از خدمات میزبانی مدیریت شده ارائه شده توسط ارائه دهندگان میزبانی وب برای کمک مدیریت و نگهداری سرور برای سرور مجازی خود استفاده کنید.

سرور مجازی چیست؟

هزینه

به روز رسانی مداوم سخت افزار و نرم افزار، خرابی اجزای کامپیوتر، و خطرات مکرر خرابی سخت افزار، هزینه تعمیر را افزایش می دهد و ساخت و نگهداری یک سرور فیزیکی را بسیار گران می کند.

از سوی دیگر، مجازی‌سازی در هزینه‌های مرتبط با سخت‌افزار، ابزارهای برقی، استقرار سخت‌افزار، قدرت و امکانات صرفه‌جویی می‌کند و به شما امکان می‌دهد صدها و هزاران دلار صرفه‌جویی کنید.

بنابراین، سرورهای مجازی بسیار مقرون به صرفه تر از سرورهای فیزیکی هستند.

سرور مجازی چیست؟

تداوم کسب و کار

از آنجایی که سرورهای مجازی خارج از سایت قرار دارند، می توانید به راحتی داده ها را بازیابی کنید و با کمک نرم افزار پشتیبان گیری VM مدرن از بازیابی فوری بلایای طبیعی بهره مند شوید.

از طرف دیگر، سرورهای فیزیکی چندین روز طول می کشد تا در صورت از دست دادن یا خرابی داده ها، به حالت اولیه خود بازگردند – که بر زمان آپدیت وب سایت و تداوم کسب و کار شما تأثیر می گذارد.

فروشندگان مجازی‌سازی می‌توانند به کاهش سریع ریسک کمک کنند—تداوم کسب‌وکار و حضور آنلاین را افزایش دهند.

سرور مجازی چیست؟

پلتفرم های محبوب سرور مجازی

انتخاب پلت فرم مناسب برای ارائه میزبانی سرور مجازی که به بهترین وجه نیازهای کسب و کار شما را برآورده می کند بسیار مهم است.

در اینجا پلتفرم های سرور مجازی محبوب برای انتخاب ماشین های مجازی مناسب با نیازهای کسب و کار شما آورده شده است.

1.DigitalOcean

DigitalOcean DigitalOcean Dropletsرا ارائه می دهد که ماشین های مجازی مبتنی بر لینوکس بسیار قابل اعتماد هستند.

علاوه بر این، آنها 99.99٪ ضمانت آپتایم را ارائه می دهند و اطمینان حاصل می کنند که وب سایت یا برنامه شما برای کاربران شما فعال می ماند.

ماشین‌های مجازی آن‌ها برای وبلاگ‌های کم‌ترافیک و وب‌سایت‌های تجارت الکترونیک پربازدید با مقیاس‌پذیری یکپارچه مناسب هستند – بدون دردسر مدیریت زیرساخت‌های عظیم.

سایر ویژگی های ضروری ماشین های مجازی DigitalOcean عبارتند از:

 • استقرار و مدیریت آسان با ارائه دهنده بصری CLI، UI، API و Terraform.
 • نظارت آسان سرور و افزایش امنیت سرور و برنامه.
 • مقیاس پذیری قابل اعتماد و آسان با تغییر و رشد تقاضا.

همچنین می توانید قطرات خود را در توزیع مورد علاقه خود از جمله اوبونتو، دبیان، CentOS یا فدورا مستقر کنید.

2. Scala Hosting

Scala Hosting یک راه حل میزبانی VPS مدیریت شده با نیازهای منابع انعطاف پذیر و مقیاس پذیر ارائه می دهد – به شما این امکان را می دهد که فقط به همان اندازه RAM، فضای ذخیره سازی یا CPU را به سرور VPS اختصاص دهید که برای میزبانی وب سایت یا برنامه خود نیاز دارید.

در حالی که یک راه حل میزبانی مدیریت شده، بیشتر وظایف مدیریت و نگهداری سرور VPS توسط Scala Hosting انجام می شود – همچنین Spanel را بدون هزینه اضافی برای اطمینان از مدیریت آسان وب سایت ارائه می دهد.

یکی از ویژگی های منحصر به فرد میزبانی VPS مدیریت شده اسکالا هاستینگ، سرویس مهاجرت وب سایت بدون دردسر، رایگان و تضمین شده آن است.

در اینجا چند ویژگی معتبر دیگر وجود دارد که می توانید با برنامه های میزبانی VPS مدیریت شده آنها انتظار داشته باشید:

 • رایگان اجازه دهید گواهینامه های SSL را رمزگذاری کنیم
 • حافظه پنهان قدرتمند مبتنی بر Spanel برای افزایش سرعت وب سایت
 • امنیت سایبری 24 ساعته در زمان واقعی با کمک SSheild
 • شناسایی آدرس های IP در لیست سیاه و رفع انسداد آنها با انجام نظارت بر لیست سیاه به صورت ساعتی
 • حفاظت ضد هرزنامه ورودی و خروجی – مسدود کردن ایمیل‌های ناخواسته که از سرور VPS شما وارد و خارج می‌شوند.

به طور کلی، برنامه‌های مدیریت VPS میزبانی Scala برای تجارت الکترونیک آماده و سازگار با توسعه‌دهندگان هستند – به شما این امکان را می‌دهند که از ویژگی‌هایی مانند CloudFlare Integration و خدمات برندینگ برچسب سفید استفاده کنید و نسخه‌های PHP، وب‌سایت‌های وردپرس و جوملا و کاربران را به راحتی مدیریت کنید.

3. Azure Virtual Machines

مایکروسافت ماشین‌های مجازی Azure مبتنی بر لینوکس و ویندوز را ارائه می‌کند که اجرای نرم‌افزارهای SAP، Oracle و SQL Server و برنامه‌های محاسباتی با کارایی بالا را آسان‌تر می‌کند.

می‌توانید ماشین‌های مجازی Azure خود را از یک به هزاران مقیاس کنید—که مقیاس‌پذیری آسان را تضمین می‌کند.

علاوه بر این، این ماشین‌های مجازی به شما کمک می‌کنند تا با رمزگذاری داده‌های حساس و محافظت از سرورها در برابر تهدیدات مخرب آنلاین، الزامات نظارتی و انطباق را برآورده کنید.

با ماشین‌های مجازی Azure، به جای پرداخت هزینه یک‌باره، فقط باید برای منابع محاسباتی که استفاده می‌کنید، هزینه کنید و گزینه‌های مقرون‌به‌صرفه و کم‌هزینه‌ای را در اختیارتان قرار دهید.

همچنین شما میتوانید مطالبی از قبیل پاک کردن کش dns ، دانلود رایگان گرویتی فرم ، تغییر پورت و… را مطالعه نمایید.

جهت آموزش های بیشتر اینستاگرام آژانس مدلین را فالو داشته باشید.


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *